Jutekott on

Loodussõbralik

Ta on valmistatud looduslikust kiust ning on biolagunev ehk lagunemisel ei eritu keskkonda ohtlikke kemikaale. Laguneb looduses kuni 5 aastaga. See on ka üks põhjustest, miks inimesed üle maailma jutekotti kasutada armastavad, kuna nii annavad nad oma väikese panuse keskkonna säilimisele.

Korduvkasutuseks

Jutekotti saab taaskasutada uuesti ja uuesti. Jutekotti saab kasutada vähemalt 500 korda, mis teeb ühe korra kasutushinnaks 0,02 eurosenti. Kilekott maksab 0,10 euro senti.

Tugev ja vastupidav

Jutekott on tugev ja vastupidav ning kestab 3-4 aastat. Kandevõime kuni 12 kg.

Temperatuuri hoidja ehk termokoti omadustega

Džuudi ehk jute on kiudaine, mis hoiab sooja või külma vastavalt vajadusele. Isoleeritud kottide puhul on temperatuurikindlus muidugi suurem.

Suurepärane kott puu-ja juurviljade transportimiseks

Tooted jäävad värskeks ja rikkumata – džuudi kiud kaitsevad ultraviolettvalguse eest. Seda kasutatakse ka riiete transportimisel, kuna kaitseb kangast pleekimise eest.

Keskkonnasõbraliku idee edasikandja

Julgustab sõprugi kasutama jutekotti. Jutekott on stiilne ja julgustab kasutama teistelgi öko-sõbralikku kotti. Jutekott kannab edasi loodussõbralikku sloganit, mis näitab keskkonnast hoolimist ja tuletab meelde kott alati kaasa võtta.

Sinu firma toodete kott

Jutekotti on hea kasutada oma toodete reklaamimiseks – lisades kotile oma firma logo, näitab see firma loodussõbralikku suhtumist keskkonda ja taaskasutusse. Seda teed on läinud näiteks Adidas, Avon, The Body Shop jpt.

Disainitud noorte Eesti disainerite poolt

Jutekotile on disainid teinud Eva Mustonen, Tiina Martinson, Ethel Elor.